Fortepijonų derintojų kvalifikacijos tobulinimo seminaras 2017

 

Tema - fortepijono/pianino derinimo ir mechanikos reguliavimo pagrindai, darbo įrankiai, medžiagos

Aprašymas - Fortepijonų derintojo profesija yra labai reta Lietuvoje, iki šiol įgyjama gana nedisciplinuotai, nesistemingai ir atsitiktinai. Natūralu, kad dalis šios profesijos atstovų turi vienokių ar kitokių įgūdžių ir dalyko išmanymo spragų. Kita dalis norėtų pagilinti ar atnaujinti savo profesines žinias. Programos tikslas yra nuosekliai išdėstyti dalyko pagrindus, reikalingus kokybiškai atlikti fortepijonų/pianinų derinimo ir reguliavimo darbus. Seminaro metu bus siekiama kuo aiškiau perteikti fortepijono/pianino derinimo ir mechanikos reguliavimo principus, reikalingus kasdienėje darbo su instrumentais praktikoje. Lietuvos respublikos muzikinio švietimo ir kultūros įstaigose esantys instrumentai yra pakankamai seni, todėl būtina aptarti esmines jų aptarnavimo ir priežiūros problemas. Profesionalių darbo įrankių ir medžiagų demonstravimas skatins puoselėti kokybiško aptarnavimo kultūrą. Dalyviams bus įteikiami kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Lektoriai - Mait Meibaum (Tallinn), Audrius Blažiūnas (Vilnius), Mykolas Bazaras (Kaunas)

Vieta - Grigiškių meno mokykla (Pašto g. 10, Grigiškės, Vilnius)

Laikas - 2017 vasario 17 - 18 d.

Tvarkaraštis:

          Vasario 17 d. (penktadienis)

  • 12.00 - 12.30 val. Dalyvių registracija

  • 13.00 - 16.30 val. Seminaras: I dalis – mechanikos reguliavimas, įrankiai ir medžiagos (fortepijono ir pianino mechanikos reguliavimo pagrindai, svarbiausi techniniai parametrai, praktika su modeliais ir tikromis mechanikomis, profesionalių darbo įrankių ir medžiagų demonstravimas ir praktinis naudojimas)

          Vasario 18 d. (šeštadienis)

  • 10.00 - 13.30 val. Seminaras: II dalis – derinimas (derinimo pagrindai, temperacija, derinimo rūšys ir būdai, derinimo praktika su tikrais pianinais)

  • 14.30 - 18.00 val. Seminaras: III dalis – pagrindinių darbo su instrumentu problemų aptarimas ir praktika (dažniausiai sutinkamos problemos, jų sprendimo būdai, praktika su tikrais pianinais)